Bungee Jumping Atlayış Şekilleri

İki kişi birlikte Bungee Jumping Atlayışı

İki kişi birlikte Bungee Jumping

Çiftler, Sevgililer, Arkadaşlar için eşsiz bir deneyimdir İkili Bungee Jumping atlayışı. İki atlayıcı vücutlarına giyilen tam koşum emniyet kemerlerinden birbirlerine bağlanmıştır. Bu sayede istenmeyerek birbirlerinden uzaklaşmaları engellenir. Her iki atlayıcı içinde kilosuna uygun ayrı Bungee Jumping Lastiği kullanılır. Bu atlayış diğer atlayışlara göre çok daha kolaydır. Sebebi atlayıcıların atlayışı kendilerinin gerçekleştirmemesidir. İki kişinin aynı anda devrilebilmesi için atlayış hocası atlayıcıları atlayış pozisyonuna aldıktan sonra hafifce devirir. Atlayış hocasının yönergelerini dinleyerek kabinde yan şekilde duran atlayıclar, atlayış hocasının belirttiği pozisyonu alırlar ve 75m yükseklikteki kabinden aşağıya atlayış hocasının yardımıyla devrilirler. İki atlayıcının bir birine bağlı şekilde 60-65m. mesafe düşüşün ardından Bungee Jumping Lastiği  atlayıcıları yaklaşık 55m geri çeker. Ve atlayıcı tekrar düşüş yaşarlar. Bu yükselme ve düşüşler yaklaşık 5-6 kez lastiğin gerginliği sönümlenene kadar devam eder. Lastik sönümlendikten sonra vinç operatörümüz atlayıcıyıları yaklaşık 60 saniyede yavaşça aşağıya indirir. Aşağıda karşılamacılar atlayıcıların düzgün bir şekilde hava yastığına inmesini sağlarlar. Daha sonra karşılama ekibi atlayıcıları sistemden ayırarak güvenli bir şekilde alandan çıkmalarına yardımcı olurlar.

Sırt Üstü Bungee Jumping Atlayışı

Sırt üstü Bungee Jumping atlayışı

Bungee Jumping yapıyor ve hafif bir korkunuz var ise sizin için doğru atlayış şekli sırt üstü atlayıştır. Atlayıcı, atlayış hocasının yönergelerini dinleyerek kabinden sırtı aşağıya dönük şeklide durur ve 75m yükseklikteki kabinden aşağıya, sırt üstü bir ağaç kesildiğinde nasıl devriliyorsa o şekilde devrilir. Sırt üstü gök yüzünün güzelliğini seyrederek kat edilen 60-65m. mesafenin ardından Bungee Jumping Lastiği  atlayıcıyı yaklaşık 55m geri çeker. Ve atlayıcı tekrar düşüş yaşar. Bu yükselme ve düşüşler yaklaşık 5-6 kez lastiğin gerginliği sönümlenene kadar devam eder. Lastik sönümlendikten sonra vinç operatörümüz atlayıcıyı yaklaşık 60 saniyede yavaşça aşağıya indirir. Aşağıda karşılamacılar atlayıcının düzgün bir şekilde hava yastığına inmesini sağlarlar. Daha sonra karşılama ekibi atlayıcıyı sistemden ayırarak güvenli bir şekilde alandan çıkmasına yardımcı olurlar.

Yüz Üstü Bungee Jumping Atlayışı

Yüz üstü Bungee Jumping atlayışı

İlk kez Bungee Jumping yapanlar ve heyecanı üst düzeyde yaşamak isteyenler için doğru atlayış şeklidir. Atlayıcı, atlayış hocasının yönergelerini dinleyerek kabinden yüzü aşağıya dönük şekilde kollarını açar ve 75m yükseklikteki kabinden aşağıya, bir ağaç kesildiğinde nasıl devriliyorsa o şekilde devrilir. Yüz üstü kat edilen 60-65m. mesafenin ardından Bungee Jumping Lastiği  atlayıcıyı yaklaşık 55m geri çeker. Ve atlayıcı tekrar düşüş yaşar. Bu yükselme ve düşüşler yaklaşık 5-6 kez lastiğin gerginliği sönümlenene kadar devam eder. Lastik sönümlendikten sonra vinç operatörümüz atlayıcıyı yaklaşık 60 saniyede yavaşça aşağıya indirir. Aşağıda karşılamacılar atlayıcının düzgün bir şekilde hava yastığına inmesini sağlarlar. Daha sonra karşılama ekibi atlayıcıyı sistemden ayırarak güvenli bir şekilde alandan çıkmasına yardımcı olurlar.

Bungee Jumping Atlayış Şekilleri” hakkında 4 yorum

Bir cevap yazın